>>Hrajte s Námi ve světech bohů a válek<<

ÚVOD do světa bux.to

2. dubna 2008 v 17:20 | mimik |  Uvod

Na úvod něco o bux.to:

bux.to je jedna z mnoha tzv. PTC společností (anglicky pay to click - zaplať za klik), které svým klientům nabízí finanční ohodnocení za sledování reklamy. Internet je dnes natolik přesycen reklamou, že ji většina jeho uživatelů prakticky nevnímá. Proto se mnoho subjektů, kteří vlastní ať komerční nebo osobní webové prezentace, rozhodlo vydat se cestou placené reklamy.
BUX.to není žádný Autosurf, Multi-Level Marketing, Pyramida, Ponzi, Matrix nebo "Získej prachy rychle" !
Proč se dívat v televizi na reklamy zadarmo když na internetu za to jste placení
Naše práce!
Denně otevřeme přidělený počet stránek(cca 13denně)...říká se nám referrals a bux.to nám za to platí.Odměnu získáte buďto za sledování inzerované webové stránky po dobu 30 vteřin, nebo v případě, že někdo, koho jste k bux.to přivedli (tzv. váš referal) sleduje tuto reklamu po dobu 30 vteřin.
Jak získat peníze?
Existují dva typy účtů
Standart- tento učet je vám automaticky přiřazen.Denní nabídka reklam je 10 až 18 reklam.Za otevření stránky vámi dostanete 0.01$ a za každou otevřenou stránku co otevře člověk pod vámi také.Při poctivém klikání si můžete nastřádat ,dejme tomu se dvěma lidmi které jste k buxu pod vás přivedli ,měsíčně kolem 10$.Tohle je i minimální částka kterou si můžete odeslat na alertpay(váš internetový účet vytvořený při registraci).Po dvou měsících takhle dosáhnete na balíček 15ti referalů .Výplata pro standart učty dojde do 60dnů na alertpay
Premium- tento učet je možné si zakoupit.Denní nabídka reklam je 30 až 40 reklam.Za otevření stránky vámi dostanete 0.0125$ a za každou otevřenou stránku co otevře člověk pod vámi také.Při poctivém klikání si můžete ,dejme to opět se dvěma lidmi které jste sehnali aby na buxu byly pod vámi, měsíčně kolem 20$.Výplata pro premium učty dojde do 30dnů na alertpay
1.1.2008 K premium učtu lze objednat kartu Payoneer mastercard na kterou obejdete alertpay. Výplata na kartu dojde do 30dnů( v této době během 2 týdnů!!!)
5.5.2008 Nový script-z karty Payoneer lze objednat balíky referrals
----------------------------------------------------------------------------------------
Jak se tedy zaregistrovat:
----------------------------------------------------------------------------------------
AlertPay
Internetový bankovní systém.Od tohoto roku přímo spolupracující s firmou BUX.Podle ohlasů a chování této tzv internetové peněženky budou vaše peníze v dobrých rukou.Z Bux.to peníze pošlete na alertpay (min 10$) a z něj jako z každého jiného učtu peníze putují už rovnou k vám.Zatím je vše vedeno přez Raifaisen bank takže se platí poplatky za převod mezi českými bankami.Podle horkých novinek alertpay jedná v této době s českými bankami o zjednodušení systému...uvidíme ;-)
----------------------------------------------------------------------------------------
Co získáte když se přihlásíte:
Každému referralovi který se podle mého návodu přihlásí a objevím ho v databázi referralů dostane odemě za každých jeho vlastoručně vydělaných 20$ odemě navíc 10$.Pošlu vám je odemě přímo na alertpay!!!
Tak neváhej a zaregistruj se!!!
----------------------------------------------------------------------------------------
Příklad výdělku:
Denně kliknete na 10 nabízených reklam:$ 0,1
15 referalů také denně klikne na 10 reklam:$ 1,50
Váš denní výdělek je:$ 1,60
Váš týdenní výdělek je:$ 11,20
Váš měsíční výdělek je:$ 44,8
----------------------------------------------------------------------------------------
Kdo je to referral:
----------------------------------------------------------------------------------------
Co je to premium učet:
----------------------------------------------------------------------------------------

POZOR!!!nepoužívat!!!POZOR

Nepoužívejte v žádném případě autoklikera!JE to rovnání se vymazání vašeho učtu na buxu.Tento prográmek vyhmátne za den i přez 20reklam denně,ale každodenní uspěšnost vám nikdo nesežere.Přijdou na to rychle a mate po učtě.
Více účtů je ted podle nových pravidel zakázáno.Doporučuji si na to dát bacha.Existují i jiné možnosti ,je jednoduché si vydělat podvodem.Hlavně když založíte učty a všechny budou pod vaším hlavním učtem tak je to více než podezřelé.Pokud máte přístup na více IP adres můžete si pro sebe směle klikat z každéz nich.Existují i věci jako skrytá IP adresa apd...ale...
Zbytečně si to nerozházejte s bux.to taky se může stát že na to přijdou a nedostanete nic !!!
----------------------------------------------------------------------------------------

Oficiální znění popisu firmy v ANJ:

How Bux.to works

Bux.to is NOT a Autosurf, Multi-Level Marketing, Pyramid, Ponzi, Matrix or "Get Rich Quick" scheme.
Bux.to is a new innovative, international and FREE English based service that allows advertisers to reach thousands of potential customers by displaying their ad on our, "Surf Ads" page. A exact calculated percentage of all advertising revenue is paid to our members. Bux.to makes money via advertising, other advertising sources throughout the website as well as earning through direct sponsorship of other Bux.to members, just like a regular member does.
How you make money
You view websites in 30 second sessions via the "Surf Ads" page. Once the 30 seconds is up, you'll either get a green tick sign or a red 'X'. The green tick sign means you've earned $0.01 and as premium member $0.0125 for the visit and the 'X' means you have not earned money for the visit. You'll get red X's when you have more than one website from the "Surf Ads" page open. When this happens, you get no credit.

A valuable benefit to both the members and the advertisers is the repeat exposure that the advertiser gets. Whenever you click and view a website, you can visit that website again in 24 hours as long as the visit cap hasn't been reached. That's right! After 24 hours you can click and view the website again. This gives the advertiser optimal exposure by using "repeat advertising" and it further increases the members earning potential.

Earnings example (based on current averages)
» You click 10 ads per day = $0.10
» 20 referrals click 10 ads per day = $2.00
» Your daily earnings = $2.10
» Your weekly earnings = $14.70
» Your monthly earnings = $63.00

although, we cannot guarantee that you will earn such a profit.

While we have no way of knowing how many ads will be available on a per week basis, we do know that Bux.to is growing rapidly and advertisers are discovering the true potential of our service. We've just started and our advertiser base is small so BE PATIENT! Over the next coming months you will see an increase in the ads which will only increase your earnings! This is not a get-rich-scheme or scam, but it can put some extra gas money in your pocket!
----------------------------------------------------------------------------------------

New trems of service

These term apply to anyone using the Bux.to website (www.bux.to)("the Website") whether as a visitor, member or advertiser. You are not able to use the Website for any purpose if you do not accept these terms. We reserve the right to vary these terms at any time - whilst we will give members and advertisers notice of any changes, visitors are subject to changes as soon as they next visit the Website with the new terms posted.

In these terms, reference to "we", "us", "our" and "ours" refers to Bux.to Limited trading as "Bux.to" ("Bux.to"). In these terms, reference to "you", "your" and "yours" refers to the person or other legal entity visiting the Website, being a member of the Website or placing an order for advertising on the Website.

TERMS APPLICABLE TO ALL USERS OF THE WEBSITE

1. General interpretation

1.1 Any headings in these terms are for ease of use and are not intended to form part of the terms nor effect their interpretation.

1.2 If you are more than one legal entity, each person or legal entity accepts joint and several liability under these terms.

1.3 Reference to something in the masculine form includes the feminine and neuter forms and vice versa and reference to the singular includes the plural and vice versa.

1.4 These terms are to be interpreted exclusively in accordance with English Law and any disputes regarding these terms will be subject to the exclusive jurisdiction of English courts of law. We make no representation that the Website and its content complies with the laws of other countries.

2. General provisions

2.1 No representations made to you will have any effect unless they have been confirmed in writing (obviously this clause is not intended to cover any fraudulent misrepresentations). As such, the terms of your order and these terms constitute the entire agreement between us. Unless these terms have been varied by us and confirmed in writing, no attempted variation is effective.

2.2 If we do not strictly enforce our rights under these terms at any time, we reserve the right to do so in future both in respect of a particular breach and in respect of any future breach.

2.3 These terms are not intended to benefit anyone other than you and us.

3. Rules for opening and maintaining member accounts

3.1 You may only have one account. Do not attempt to create more than one account or all of your accounts will be terminated. You should never need another account. Accounts are not transferable. If you have forgotten your user information, all you need to do is request for it to be e-mailed to you.

3.2 We reserve the right to refuse you as a member at the outset or at any time without notice or justification.

3.3 You may refer other people in your household. However, they must have a valid unique e-mail address and valid unique AlertPay address/account to register with our program.

4. Account access

4.1 When you register and create a user name and password ("access codes") to become a member, you are responsible for the safe keeping of your access codes and must not disclose it to anyone. You will be deemed responsible for the conduct of anyone using your account who has gained access to your account using your login information (with or without your consent). You are therefore advised to change any password regularly.

5. Termination of accounts

5.1 We have the right to suspend or terminate your account at any time, for any reason and without warning or notice. If we decide to give a notice, we will notify you by e-mail. If you are caught cheating in any way, your account will be deleted without notice. Please note due to the proprietary nature of our monitoring system, we are not able to disclose any detailed information nor discuss the reason.

5.2 Auto-Click/Software. If you are offering or found to be promoting or using any unauthorised third party software or services used to "auto-click", "auto-surf", "ad-alert", or circumvent or defraud Bux.to your account will be terminated without notice. Deletion of your account due to any of these violations results in forfeiture of all account balances. Please note that we reserve the right to take legal action for such violations.

5.3 Sending unsolicited mail to people, asking them to join Bux.to without any prior contact with you is not only against our policy, but it is also illegal. We have ZERO tolerance against spamming and if we receive just ONE SINGLE complaint against you for spamming, we first verify that the spam incident did occur and then we delete all current funds in your account. If you are reported as spamming for a second time, we will verify the second incident and then take the necessary steps for terminating your account.

6. Payments ("cash outs") to members

6.1 All payments are made via AlertPay or Bux.to card and no other payment method is being used at this time. You can request for payment once your account balance is $10.00 or more for AlertPay account holders and $75.00 or more for a Bux .to card holders. We will endeavour to process and issue your payment via AlertPay or Bux.to card within 30 business days for premium and 60 business days for standard members, however our extensive audit procedure means we cannot guarantee this. You can only request one payment at a time.

6.2 You must have a valid unique e-mail address and valid unique AlertPay address/account to register with our program.

6.3 Our current pay rate is $0.01 for each website you visit and $0.01 for each website your direct referrals visit. For premium members $0.0125 for each website you visit and $0.0125 for each website your direct referrals visit.

6.4 You can refer an unlimited amount of people to join the program but you will only earn referral income those that you DIRECTLY refer - this is not a pyramid scheme and therefore we do not reward you for the referrals from people you refer.

6.5 By joining Bux.to, you agree that you shall be fully responsible for any filing of taxes that is required by your governmental authorities. Because of our worldwide, international profile we will not do this for you, though we reserve the right to withhold tax if required to do so by law.

7. Refund Policy

7.1 Fees for upgrading your membership or purchasing intangible items are non-refundable except at our sole discretion.

8. Exclusions of liability/force majeure

8.1 We are not be liable for delays or failure in performance caused by acts of God, war, terrorism, strike, labour dispute, work stoppage, fire, act of government, or any other cause, whether similar or dissimilar, beyond our reasonable control. We reserve the right to restrict, alter, or modify fees, benefits, rules, regulations, special offers, membership terms and conditions or terminate services any time on one month's notice - notice will be sent to your last notified email account and is effective irrespective of whether the email is successfully delivered as long as it is sent to the correct account.

8.2 We are not responsible for any products and services of advertisers and we cannot get involved in any disputes between you and advertisers on the Website. Also, links to websites external to the Website are beyond our control and therefore any issue relating to such websites are between you and the relevant website owners.

8.3 The Website is provided us on an "as is" and "as and when available" basis to all users and we do not make any representation or warranty or condition, either express or implied, to you:

" that access to the Website will be uninterrupted or error-free

" that the Website or the computer server from which the Website is made available, are free of viruses or other harmful components (though we pass all content through an up-to-date virus prevention software system - we strongly advise you to keep all systems and data backed up at all times and to maintain your own up-to-date virus prevention software

" as to the accuracy, content, timeliness, completeness, legality, reliability, quality or suitability of any information, advice, content, service, search results, products or merchandise provided through the Website.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tenhle blog?

Ano
Ne
Nevim

Komentáře

1 blbl bl blbl bl | 15. července 2008 v 7:35 | Reagovat

zapomněl dodat že výplata trvá od bux.to  půl roku.

Jestli se ale chcete regnout tak se regněte www.bux.to

2 mimik mimik | Web | 17. července 2008 v 21:23 | Reagovat

blbe...čti laskavě aktuality bux.to ...do měsíce je vše jako zastara

http://bux.to/?r=fan.jirka je jediná volba za úspěchem

3 mimik mimik | E-mail | Web | 4. září 2008 v 12:52 | Reagovat

jen pro objasnění

60 pracovních dní = 12 týdnů

+ bux.to má zkluz od ledna kvůli alertpay 1,5 měsíce = 6 týdnů

== >> 18 týdnů čekáte jako standart na výplatu = 5 měsíců zhruba a ne pul roku

Proč čekat?

protože bux.to oproti jiným firmám je oficiální firma na trhu,která platí daně,zaměstnance jak v kanceláři kteří vyřizují naše platby a dotazy ale také nás ...a to už přez ROK !!!

proto je lepší si počkat a vypracovat se na premium uživatele který má výplatu do 3 měsíců nejpozději at je to 50$ nebo 5000$

4 bluetalk bluetalk | 20. ledna 2009 v 10:45 | Reagovat

No tak já jako premium member čekám už 8 měsíc a peníze nikde. Za leden ještě nevyplatili nikoho....

5 admin admin | E-mail | 25. ledna 2009 v 20:11 | Reagovat

vyplatili už tisíce lidí ale pokud mohu být upřímný taky už přestávám doufat :(

1900$ mi tam leží ladem ... doporučuji klikačky čerstvé a ověřené !!!

6 Dixin Dixin | 12. dubna 2010 v 16:22 | Reagovat

Neplatí.Přes rok mi dluží 50 dolaru.

7 YangElaine YangElaine | E-mail | Web | 29. července 2011 v 23:06 | Reagovat

People in every country take the <a href="http://bestfinance-blog.com">loans</a> from various creditors, because it's fast and easy.

8 FILIP FILIP | E-mail | Web | 16. února 2012 v 23:22 | Reagovat

100% Platící

Váš názor se nejen počítá, ale se i vyplatí!

http://verdienenonline.blog.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama